Helios
Helios > Dekoratívne nátery > Doplnkové informácie > Farby SPEKTRA – keď steny ožijú > Farby SPEKTRA – farby v 3D
  • Zväčšiť riadkovanie
  • Zväčšiť písmo
  • Zmenšiť písmo
  • Tlačiť

Farby SPEKTRA – farby v 3D


Vnútorné farby na steny už dlho nie sú iba jednofarebnými, nudnými nátermi. Teraz žijú spolu s miestnosťou, prispôsobujú sa jej, formujú ju, chránia, dekorujú... Poslednými novinkami v tejto oblasti sú dekoratívne farby umožňujúce realizáciu najrozličnejších dekoratívnych techník, ktoré okrem originálnych vizuálnych efektov poskytujú stenám aj výbornú ochranu.

V oblasti farieb na steny predstavujú široké dekoratívne spektrum farby obchodnej značky SPEKTRA. Správnou aplikáciu, ktorá pozostáva z homogénneho systému výrobkov, si môžete vyčariť originálny vzhľad, ktorý vybraným miestnostiam vdýchne dušu.


SPEKTRA TAMPÓN

Potrebné výrobky:
SPEKTRA akrylová impregnácia,
SPEKTRA vnútorný tmel.

Realizácia techniky:
SPEKTRA SUPER VINYL mat,
SPEKTRA DOMFLOK perl lak.


Realizáciu dekoratívnych techník prenechajte na odborníkov so skúsenosťami!

ZELENÁ je najobľúbenejšia farba a symbolizuje harmóniu. Je to farba vegetácie, spájame ju s prírodou, symbolizuje život, mladosť, neskúsenosť, a tiež jar a sviežosť. Je to príjemná a dosť neutrálna farba, preto získa správny prízvuk v kombinácii s inými farbami; kombinácie s modrou a bielou dávajú zelenej pozitívnosť, kombinácia s čiernou, žltou a fialovou negatívnosť.
Keďže pôsobí upokojujúco je najvhodnejšia do kúpeľní a spální; môže byť tiež vo forme rastlín. Má opačné účinky ako červená; znižuje krvný tlak, upokojuje nervový systém a migrény, nastoľuje osobnú rovnováhu, odbúrava vyčerpanosť a nespavosť a rozširuje kapiláry. Najčastejšie vyskytujúce sa odtiene zelenej sú: májovo zelená / svieža, žltkavo zelená (poctivosť, opatrnosť, duchovnosť), smaragdovo zelená (sila, bohatstvo, energickosť citlivosť), olivovo zelená (negatívnejšia, slabosť, matnosť, vyhýbavosť), jablkovo zelená (príjemnejšia ako olivovo zelená, prílišná ľahkosť, prehnaná súcitnosť), pastelová zelená (zelená + biela, jemnocitnosť, neexponovanie), morská zelená (neprajnosť, ľstivosť) a modravo pastelová zelená (bdelosť, pozornosť, vôľa, vytrvalosť, odolnosť).


SPEKTRA – rozličné farebné kombinácie a technikyRealizáciu dekoratívnych techník prenechajte na odborníkov so skúsenosťami!

späť