Farby SPEKTRA – nech miestnosť žije spolu s vami - Farby SPEKTRA – nech miestnosť žije spolu s vami - Farby SPEKTRA – keď steny ožijú - Doplnkové informácie - Helios
This text is replaced by the Flash movie.
Helios
Helios > Dekoratívne nátery > Doplnkové informácie > Farby SPEKTRA – keď steny ožijú > Farby SPEKTRA – nech miestnosť žije spolu s vami
btn1
btn1
btn1
btn1
  • Zväčšiť riadkovanie
  • Zväčšiť písmo
  • Zmenšiť písmo
  • Tlačiť

Farby SPEKTRA – nech miestnosť žije spolu s vami


Vnútorné farby na steny už dlho nie sú iba jednofarebnými, nudnými nátermi. Teraz žijú spolu s miestnosťou, prispôsobujú sa jej, formujú ju, chránia, dekorujú... Poslednými novinkami v tejto oblasti sú dekoratívne farby umožňujúce realizáciu najrozličnejších dekoratívnych techník, ktoré okrem originálnych vizuálnych efektov poskytujú stenám aj výbornú ochranu.

V oblasti farieb na steny predstavujú široké dekoratívne spektrum farby obchodnej značky SPEKTRA. Správnou aplikáciu, ktorá pozostáva z homogénneho systému výrobkov, si môžete vyčariť originálny vzhľad, ktorý vybraným miestnostiam vdýchne dušu.

 
SPEKTRA DECOR transparent

Príprava podkladu:
SPEKTRA akrylová impregnácia,
SPEKTRA vnútorný tmel.

Realizácia techniky:
SPEKTRA siloxan fasádna farba,
SPEKTRA DECOR transparent.


Realizáciu dekoratívnych techník prenechajte na odborníkov so skúsenosťami!

ČERVENÁ je signálnou farbou, farbou vášne, vitality, prenikavosti. Iniciuje intelektuálny vývoj a aktivitu. Priveľa červenej však môže škodiť, pretože má údajne nepriaznivý vplyv na pokojný spánok a ak je červenej farby v našom okolí príliš veľa, pôsobí znepokojujúco a veľmi rýchlo sa stane nepríjemnou. Preto je pri použití červenej v miestnosti potrebná striedmosť. Rozsvietené červené svetlo v miestnosti však naopak vytvára teplú atmosféru.
Červená zväčšuje svalový tonus, zrýchľuje pulz, zvyšuje krvný tlak, urýchľuje krvný obeh, vylučovanie adrenalínu a funkciu pečene. Prehlbuje dýchanie. Môže spôsobovať bolesti hlavy, nie je vhodná pre ľudí, ktorí sa rýchlo nahnevajú a tiež citovo nestabilné osoby.
Najčastejšie odtiene červenej sú: karmínovo červená (tmavočervená, súťaživosť, zásadovosť), purpurová (živosť, nerozhodnosť, aj nevraživosť), magenta (typická červená, pevnosť, úspešnosť, sebavedomie, vôľa) a oranžovo červená (citlivosť, impulzívnosť).
ČERVENÁ U DETÍ: je veľmi obľúbená. Je indikátorom dobrých vzťahov s rodičmi a ostatnými deťmi, hyper-emocionality a ešte neutajovanej agresie.


SPEKTRA DECOR transparent (dvojfarebná)

Príprava podkladu:
SPEKTRA akrylová impregnácia,
SPEKTRA vnútorný tmel.

Realizácia techniky:
SPEKTRA siloxan fasádna farba,
SPEKTRA DECOR transparent.


Realizáciu dekoratívnych techník prenechajte na odborníkov so skúsenosťami!

FIALOVÁ je farba predstavivosti, vyjadruje extravaganciu a neobmedzenosť. Môže vyčariť prepych a tajomnú atmosféru, avšak treba ju využívať v správnej miere. Vyjadruje tiež veľkosť a dôležitosť, ale aj zvláštnosť. Keďže je to zmes modrej a červenej, je to tiež farba zmiešaných pocitov. Fialová farba môže vyvolať skleslosť, túžbu a melanchóliu.
Najčastejšie fialové odtiene sú lila (fialová + biela – trpezlivosť, trápenie), a purpur (farba kráľov, nadutosť, ceremonialita).

späť